اکس باکس وان در سپتامبر هم مغلوب پلی استیشن ۴ شد؛ آرامش پیش از طوفان مایکروسافت

۲۸ مهر ۱۳۹۴
        اکس باکس وان در سپتامبر هم مغلوب پلی استیشن ۴ شد؛ آرامش پیش از طوفان مایکروسافت
         بالاخره پس از چند روز تاخیر، آمار ماه سپتامبر فروش کنسول ها و بازی های ویدیویی توسط سازمان NPD منتشر شد و هیچ عجیب نیست که بگوییم باز هم پلی استیشن ۴ کنسول محبوب بازار در این ماه بوده است و انحصاری هایی نظیر فورتزا موتور اسپورت ۶، Gears of War: Ultimate Edition و Rare Replay هم نتوانستند در برابر یکه تازی سونی بایستند.

این آمار که صرفا منحصر به ایالات متحده آمریکا است، خبر از برتری کلی سونی نیز می دهد. به طور مجموع، بازار این کشور به نسبت کشورهای قاره اروپا تمایل بیشتری به اکس باکس وان دارد اما با این حال، سونی موفق شده هم از لحاظ فروش نرم افزاری و هم از لحاظ فروش کنسول، موفقیت بیشتری کسب کند.

پنج عنوان ابتدایی لیست، همگی برای چهار پلتفرم نسل هفتم و هشتم سونی و مایکروسافت عرضه شده اند اما فروش ۴ بازی روی پلی استیشن ۴ بیشتر از اکس باکس وان بوده اما جای تعجب دارد که با تمام تبلیغات و پشتیبانی های سونی، Destiny: The Taken King، عنوان پنجم لیست، موفق به فروش بیشتری روی اکس باکس وان شده است.

Super Mario Maker پس از چند هفته، همچنان با قدرت تمام در رده بندی باقی مانده و با وجود اینکه کنسول Wii U، پلتفرم محبوبی در آمریکا نیست، اما فروش نرم افزاری آن فوق العاده به نظر می رسد.

  NBA 2K16 – PS4, Xbox One, 360, PS3
  Madden NFL 16 – PS4, Xbox One, 360, PS3
  Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – PS4, Xbox One, PS3, 360
  FIFA 16 – PS4, Xbox One, 360, PS3
  Destiny: The Taken King – Xbox One, PS4, 360, PS3
  Super Mario Maker – Wii U
  Disney Infinity 3.0 – ۳۶۰, Wii U, Xbox One, PS4, PS3
  Mad Max – PS4, Xbox One
  NHL 16 – Xbox One, PS4, 360, PS3
  Minecraft – ۳۶۰, PS3, Xbox One, PS4

نکته جالب دیگر، حضور ۴ بازی ورزشی در سبک های مختلف درون این لیست ده تایی است. NBA 2K16 با قدرت هر چه تمام تر جایگاه اول را در اختیار گرفته و پس از آن Madden NFL 16 در رتبه دوم قرار دارد. با این حال، فروش قدرتمند Metal Gear Solid V: The Phantom Pain به حدی نبوده که بتواند رقبای ورزشی اش را پشت سر بگذارد و در جایگاه سوم قرار دارد.

سونی اعلام کرده که سپتامبر، در زمینه فروش دیجیتالی بازی ها، پرسودترین ماه در تاریخ پلی استیشن استور بوده است. برتری پلی استیشن ۴ احتمالا طی دو ماه آینده به صورتی موقت پایان می یابد و مایکروسافت می تواند با انحصاری هایی نظیر هیلو بازار را به تصاحب در آورد.        
منبع خبر: dualshockers.com